Sağlık Kuruluşları Temizliği

Hastane temizliği, diğer temizlik alanlarından daha farklıdır. Hastane Hijyeni, sağlık kurumları, kreşler ve bakım evleri gibi hayati önem taşıyan mekanlarda yüzey, eşya ve odaların hijyen temininde gerekli olan temizlik personellerini sağlar.

Hastaneler enfeksiyon tehlikesi ile karşılaşan en riskli yerlerdir. Riskler yaşamsal kayıplar açısından büyük sorunlar oluşturduğundan, engelleyecek en yegane yol uygun temizlik anlayışından geçer. Hastane gibi sürekli dezenfektasyon olaylarının bulunması gereken yerlerde temizliği şirketimiz hastanelerde, sağlık kurumlarında özenle ve profesyonel olarak gereken hijyene dikkat edilmekte ve profesyonel bir ekiple temizlik yapılmaktadır.

Hastane, klinik, sağlık ocağı ve poliklinik gibi sağlık kurumlarının temizliği, diğer temizlik alanlarının temizliğinden farklı ihtiyaçlara ve öneme sahiptir. Sağlık kurumları enfeksiyon tehlikesi ile karşılaşabilecek en riskli mekanlardır. Bu tür mekanlarda temizlik ve hijyen vazgeçilmez bir unsurdur. Bünyesindeki deneyim sahibi temizlik personelleri, sağlık kuruluşları için temizliğin ve hijyenin önemini bilmekte ve buna göre hizmet vermektedir. Gerek tıbbi atıkların toplanması, ayrıştırılması ve imha edilmesi, gerekse bu tür sağlık kurumlarında tüm ortamların temizliği ve %100 hijyen sağlanması son derece önemlidir. Sağlık kuruluşlarında görev alacak temizlik personellerimiz, standart temizlik eğitimlerinin dışında enfeksiyon kontrolü, sıhhi temizlik ve ameliyat ekip-manlarının temizliği gibi farklı eğitimlerden geçirilmektedir.