AVM Temizliği

AVM temizliği nasıl yapılır sorusu gerçekten işin uzmanları tarafından cevaplanması gereken bir sorudur. Çünkü alışveriş merkezleri hem yapı olarak daha büyük hem de daima kalabalık olan yerlerdir. Alışveriş merkezleri günde binlerce insan tarafından çeşitli sebeplerle ziyaret edilen yerler olduğu için sağlık açısından hijyenik ve temiz olması gerekir. Bu temizliğin sağlanması da profesyonellik isteyen bir iştir. Ancak kurumsal çalışan firmalar tarafından temizlenebilir yerlerdir.

AVM temizliği özen ve titizlik gerektiren bir iştir. Aynı zamanda Bir plan dahilinde yapılması gerekir. Alışveriş Merkezi temizleme işinde dikkat edilmesi gereken ilk unsur müşterileri rahatsız etmeyecek bir temizlik hizmeti sunmaktır. Yemek bölümlerinde özellikle dikkat edilmesi gerekir. Yemek artıklarının ve masaların daima temiz tutulması ve bu sayede AVM’yi tercih eden müşterilerin memnun olması sağlanmalıdır. Aynı zamanda temizlik işleri yapılırken kullanılacak büyük çaplı ve ses çıkaran makinelerin AVM kapatıldıktan sonra kullanılması gerekir.

Banyo ve tuvaletleri özellikle dikkat edip daima temiz tutulmaları gerekir. Çünkü bu yerler günde binlerce insan tarafından kullanılır ve hijyenin en çok önemli olduğu yerlerdir. Aynı zamanda temizlik işini yapan kişilerin profesyonel kişiler olması ve işlerini yaparken AVM müşterilerini rahatsız etmemeleri gerekir.

Zeminler temizlenirken uzun bir süre Islak tutulmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü ıslaklık, zeminlere kayganlık özelliği vererek olası kaza ihtimalini arttırır. AVM temizliğinde önemli olan bir diğer unsur AVM camlarının temiz olmasıdır. Özellikle yağmur yağmasından dolayı meydana gelen lekelerin rutin olarak temizlenmesi gerekir. Ayrıca AVM içerisinde belirli noktalara bırakılan çöp kutuları belirli zaman dilimleri içerisinde periyodik olarak boşaltılması gerekir. AVM temizlik firmaları ile yapılması gereken bir faaliyettir.